Surové potraviny a chudnutie

Surové potraviny a chudnutie

0 266

Surová strava a chudnutie sú perfektnou kombináciou pre úbytok hmotnosti a najmä pre jeho udržanie. Surová strava je už sama o sebe diéta – stačí začať zvyšovať pomer surového a vareného jedlo. Všimli ste si, že v prírode neexistujú žiadne obézne zvieratá? Oni totiž nejedia žiadne varené jedlo, ale to, čo potrebujú, aby prežili – nie viac, nie menej.

Menej kalórii so surovými potravinami

Zo surovej stravy nepriberáte tak ako z varených alebo zo spracovaných potravín, pretože surové jedlá majú oveľa menej kalórií. Samozrejme je ťažké jesť len surové ovocie a zeleninu, ich konzumácia však prospieva nie len strate hmotnosti, ale aj vášmu celkovému zdraviu. Pozor na surové semená a orechy, tie by mali byť konzumované s mierou, môžu totiž obsahovať až 65% tuku.

Aj tieto prirodzené tuky pomáhajú vyčistiť bunky, ale po zohriatí sa zvyšujú ich toxické hladiny.
Napríklad ľanový olej (lisovaný za studena) je nápomocný pri odstránení celulitídy z tela. Keď však užívate lyžicu denne, čoskoro si uvedomíte potrebu vystrihnúť iné tuky z vášho jedálnička alebo obmedziť ​​celkový príjem tukov.

Objavte čaro “džúsového pôstu”

Džúsový pôst je dobrým spôsobom, ako začať s programom chudnutia. Hoci naše zameranie je na pôst ako liečebnú terapiu, chudnutie je len ďalšou výhodou. Odšťavovanie odštartuje pozitívny začiatok chudnutia tým, že nám pomôže ihneď stratiť pár kíl hmotnosti vody.

Správna kombinácia potravín

Správna kombinácia jedla je jedným z najlepších spôsobov, ako uvoľniť energiu pre chudnutie, pretože správne skombinované potraviny sú ľahšie stráviteľné a rýchlo odstrániteľné. Telo bude správne distribuovať energiu do týchto prioriít:

 • Kľúčové funkcie, ako je dýchanie a obeh
 • Svaly a orgány
 • Trávenie
 • Očista, eliminácia, imunita a odbúravanie tukov

Vzhľadom k tomu, že trávenie využíva najviac energie, telo málokedy dostane k uzdraveniu a odbúravaniu tukov.

Odstránte odpad z vášho tela

Ideálna hmotnosť je výsledkom čistého a zdravého tela, čistých buniek a zdravého životného štýlu. Odpad, ktorý nie je vylúčený, je základným zdrojom nadváhy. Zjedené potraviny, ktoré nie sú ľahko stráviteľné a telo ich nevylúči, sa obklopujú vodou a ukladajú vo vašom tele. Bohužiaľ väčšinou platí, že množstvo zjedenej potravy je väčšie ako množstvo tej, ktorú vylúčime. Skúste si predstaviť koľko krát denne jete a koľko z toho vylúčite. Môžno práve vo výsledku nájdete príčinu vašej nadváhy.

Správna eliminácia odpadu

K dispozícii je sedem ciest eliminácie: hrubé črevo, obličky, pečeň, pľúca, koža, obehová a lymfatickeá sústava. To všetko je potrebné mať otvorené.

Telo potrebuje dostatok energie na trávenie, teda na pohyb čriev aby bolo možné eliminovať úplne každé jedlo. Jednou z ciet je aj Klystír a Colonix, ale prečo radšej nenaučiť svoje telo vysporiadať sa so zvyškami potravín samé?

Pite aspoň dva litre čistej vody denne a konzumujte potraviny s vysokým obsahom vody – čerstvé ovocie a zeleninu.

Nejedzte toxíny! Preťažujú vašu pečeň a obličky.

Starajte sa o svoju kožu. Je to najväčší orgán v tele a taktiež je druhým najmocnejším orgánom pri eliminácii. Suchým kefovaním kože odľahčíte aj záťaž na vašu pečeň. Taktiež ním stimulujete lymfatický systém a zvýšite jeho účinnosť.

Cvičenie

Pohyb je jediná vec, ktorá čistí lymfatický systém. Tento systém je kompletný – druhý obehový systém v celom tele, ktorý nevedie krv, ale lymfatickú tekutinu. V tele máme štyrikrát viac lymfy ako krvi. Táto tekutina obmýva všetky bunky a je cirkulujúcim imunitným systémom, ktorý odvádza odpad z buniek.

Problémom je, že lymfatický systém nemá žiadnu pumpu pre pohyb tekutiny, tak ako srdce pumpuje do tepien krv. Jediný spôsob, ako sa táto tekutina dostane do obehu, je pohyb – napríklad cvičenie. Krv čerpá odpad z lymfatickej tekutiny priamo a preto je veľmi dôležité, aby boli tieto dva systémy (lymfatický a krvný obehu) v dobrom stave.

Vhodná je akákoľvek forma cvičenia trikrát až päťkrát týždenne s maximálnym príjmom kyslíka, dodáva do buniek živiny, posilňuje detoxikáciu a zlepšuje krvný obeh. Tanec, chôdza, jazda na bicykli, beh, plávanie, pilates či jóga sú vynikajúce dokonca aj na podporu metablizmu.

Telesné komponenty

Naša váha sa skladá z troch častí:

 • Voda – až 70% našej hmotnosti
 • Chudé tkanivá – kosti, svaly, orgány a iné nemastné hmoty
 • Tuk

Najlepší spôsob, ako udržať váhu vody v tele je odstrániť soľ z vašej stravy. Vyťažená soť, v akejkoľvek forme, je pre telo dráždivá a toxická. Narúša našu kritickú bilanciu prírodnej vody. Doprajte si prirodzene sa vyskytujúci sodík, ktorý je v dokonalej rovnováhe v čerstvom ovocí a zelenine.

Svalovú hmotu nestratíte alebo nezískate z každého jedálnička. Strácame alebo získavame ju najmä kvôli zmenám v našom pohybovom programe. Začnite s cvičením a silovým tréningom (ako je napríklad cvičenie so záťažou alebo dvíhanie závažia). Všetko, čo potrebujete robiť pre udržanie vašej svalovej hmoty je cvičiť niekoľkokrát týždenne.

Najjednoduchší spôsob, ako stratiť tuk, je samozrejme jesť menej kalórií. Pri chudnutí si však dávajte pozoe na tuky príjimané z potravín, ktoré sú nutrične chudobné a narušujú našu asimiláciu živín – ich konzumácia môže skončiť podvýživou.

Surové ovocie a zelenina majú všeobecne menej kalórií a telo využíva uložený tuk tak, aby sa rozdiel v energetickej náročnosti, čím sa zníži podiel telesného tuku.

Niekoľko tipov pri chudnutí so surovými potravinami

Tu je niekoľko tipov na chudnutie, ktoré ste už predtým pravdepodobne počuli:

 • Nejedzte, kým máte hlad.
 • Ako prvé jedlo dňa jedzte ovocie
 • Neprejedajte sa. Váš žalúdok má veľkosť vašich dvoch pästí.
 • Jedzte pomaly.
 • Žuť, žuť, žuť a ešte raz žuť.
 • Nejedzte, ak ste v strese, spupný, alebo na úteku.
 • Jedzte pre výživu, nie pre zábavu.
 • Naplánujte si jedlo na celý deň a držte sa plánu.
 • Čistite si zuby po jedle. Pite veľa čistej vody.
 • Cvičenie – aspoň chôdza.
 • Vzdať sa všetkých solí.
 • Prestaňte jesť jedovaté jedlo.
 • Prestaňte jesť pre potešenie ostatných.
 • Prestaňte myslieť na jedlo!

Transformácia tela vďaka surovým potravinám

Samozrejme po detoxikácii vášho tela a maximálnom úbytku na váhe sa vaše telo zmení (za príčinu to má aj zbavenie sa všetkých toxínov). Telo sa potom regeneruje a váš ​​vzhľad prejde radikálnou transformáciou. Môžu sa zmeniť vaše vlasy, pleť a dokonca aj kostra tváre.

Budete vyžarovať zdravie a vitalitu. Možno dokonca zistíte, že vaša prirodzená hmotnosť môže byť 2 – 4,5 kg menej, než tá, o ktorej ste sa dočítali v grafoch a tabuľkách.

A nezabudnite – buďte trpezliví! Predsa ste sa nedostali tam, kde ste za jednu noc.

 

PODOBNÉ ČLÁNKY

0 157

0 141

ŽIADNE KOMENTÁRE

Nechajte odkaz