Fakty o výžive v surových potravinách

Fakty o výžive v surových potravinách

0 145

Poznať niektoré nutričné ​​hodnoty surových potravín, alebo možno presnejšie povedané výživové vlastnosti bežných surových potravín, nám pomáha pri hodnotení a riešení našich osobných zdravotných problémov. Ak zistíme, ktoré potraviny živia rôzne orgány a bunky tela, môžeme zmeniť náš jedálniček tak, aby obsahoval konkrétne potraviny, ktoré doplnia chýbajúce živiny do nášho tela.

Odšťavovanie, ako rýchla a zdravá terapia

Doplnenie našej stravy o džúsy z čerstvého ovocia a zeleniny môže byť najrýchlejší spôsob, ako očistiť systém a spustiť proces obnovy buniek. Odšťavovaním dokážete získať čo najviac živín, ktoré poputujú do systému rýchlo, takže môžu čo najskôr začať s regeneráciou celého tela.

Pochopenie výživy v surových potravinách

Pochopenie výživy je v súčasnosti dôležitejšie, než kedykoľvek predtým. Už asi pred pätnástimi rokmi, bolo z každej strany počuť aká je mrkva dobrá pre vaše oči, pomaranče pre prechladnutie a brusnicový džús pri infekciách močového mechúra.

Odborníci na výživu i prírodní liečitelia študovali a skúmali túto tému už od roku 1900. Bohužiaľ, v tom čase boli označovaní za šarlatánov. V dnešnej dobe nemusíme byť odborníkmi, aby sme poznali nutričné hodnoty, ktoré potraviny majú. Tieto informácie už nájdeme v literatúre či na internete a to bez vynaloženia väčšieho úsila.

Raw food diéta ako prevencia pre zdravie

Na Východe Číňania poznali liečivé vlastnosti svojich špecifických surových potravín pred asi 5000 rokmi. Dokonca aj v amazonskom dažďovom pralese mali šamani informácie o nutričných hodnotách potravín, poznali bylinky a liečili týmto spôsobom, už pred stovkami, ak nie tisícami rokov. Je škoda, že trvalo tak dlho, aby sme ich myslenie dohnali – ale to neznamená, že je príliš neskoro.

V nasledujúcej časti si môžete prezrieť nutričné hodnoty rôznych potravín a vybrať si tie, ktoré vašim potrebám vyhovujú najlepšie.

Nutričné hodnoty ovocia
Nutričné hodnoty zeleniny
Nutričné hodnoty zelených potravín
Nutričné hodnoty orechov a semien

 

PODOBNÉ ČLÁNKY

0 156

0 109

ŽIADNE KOMENTÁRE

Nechajte odkaz