Raw čučoriedkovo-banánový smoothie

Raw čučoriedkovo-banánový smoothie

0 68
raw-food-life-raw-bananovo-cucoriekovy-smoothie
Raw banánovo čučoriedkový smoothie

Jedna porcia čučoriedok obsahuje toľko antioxidantov ako päť porcií jabĺk, mrkvy či brokolice. Pre ich antioxidačné vlastnosti ich niektoré štúdie stavajú na prvé miesta pred ostatné druhy ovocia a zeleniny. Čučoriedky obsahujú kyselinu elagovú, antioxidant, ktorý sa považuje za prevenciu proti rakovine. Čučoriedky obsahujú tiež aj iné antioxidanty, ako napríklad antokyanín, ktorý posilňuje krvné kapiláry, zlepšuje krvný obeh a pomáha transportovať živiny v tele. Preto sa čučoriedkam pripisujú vlastnosti: zlepšujú zrak, chránia pred demenciou, ochoreniami srdca a infarktom. Čučoriedky sú bohaté na taníny, ktoré bojujú s baktériami zapríčiňujúcimi rôzne infekcie močových ciest.

Raw čučoriedkovo-banánový smoothie je zdravý vďaka čučoriedkam, ale vie aj zasýtiť vďaka banánom. Vysokú nutričnú hodnutu mu dodávajú aj chia semienka a vlašské orechy. Na prípravu môžete využiť akékoľvek orechy a oriešky, ktoré máte práve po ruke.

Ingrediencie

  • 2 banány
  • 1 hrnček čučoriedok
  • chia semienka, vlašské orechy alebo ovsené vločky
  • ľad alebo voda

Postup

Čučoriedky umyjeme a vložíme do mixéra. Pridáme olúpené a na kolieska nakrájané banány a všetko spolu dôkladne zmixujeme. Na záver pridáme semienka alebo oriešky, prípadne ľad alebo vodu (ak je smoothie veľmi hustý). Raw čučoriedkovo-banánový smoothie nalejeme do pohára a hneď podávame.

ŽIADNE KOMENTÁRE

Nechajte odkaz